zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

OSN: 300 udržitelných řešení - byznys příležitostí

29.06.2017
Obecné
OSN: 300 udržitelných řešení - byznys příležitostí

The Global Opportunity Explorer propojuje soukromý sektor s nápady na řešení světových problémů - a s velkými profity, které tato řešení přináší.

Nový portál The Global Opportunity Explorer přináší byznys řešení globálních výzev, od nedostatku vody, přes diverzitu až po udržitelnou městskou dopravu. Ambicí je zprostředkovat nový pohled na světové problémy: představit je také jako příležitosti, na kterých se dá postavit byznys. ,,Skrz platformu chceme propojit velké firmy s podnikateli, kteří často mají zajímavé nápady na řešení problému v jejich okolí," říká Laura Hammershoy, ředitelka strategických inovacích v Sustania, think-tanku a konzultační firmy z Kadaně, která se na iniciativě podílí. ,,Udržitelnost by pro firmy neměla být jenom o recyklaci, reportingu nebo risk managementu. Měla by být o inovacích a vyhledávání nových obchodních příležitostí."

Případové studie v platformě The Global Opportunity Explorer jsou rozděleny na sedmnáct Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), nové agendy od OSN. Logika je jednoduchá - pokud jste firma, která by ráda svůj byznys učinila více udržitelný, na The Global Opportunity Exploreru se dostanete k nápadům a možným partnerům, bez ohledu na odvětví, ve kterém se pohybujete. Např. pod SDG 2, tedy Cílem, který má skoncovat s hladem, se dostanete k řešením typu bio-hnojiv, která zlepšují půdu a zvyšují produktivitu polí. Kliknete na SDG 6, tedy čistou vodu a sanitaci, a zobrazí se vám sprcha, která recykluje a čistí použitou vodu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí