zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bohumín otevírá novou ekologickou stezku pro děti

02.07.2017
Ekologická dovolená, cestování
Ekologické vzdělání a výchova
Bohumín otevírá novou ekologickou stezku pro děti

V Bohumíně na Karvinsku se ve středu v parku Petra Bezruče otevře interaktivní ekologická stezka. Má především dětem přiblížit zajímavosti ze světa přírody a ukázat jim, jak ji chránit. Město před prázdninami otevře takzvaný malý okruh, ale počítá s tím, že se celý projekt ještě na podzim rozroste o velký okruh pro cyklisty, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková.

Okruh stezky vede kolem největších bohumínských atrakcí, jakými jsou aquacentrum, Hobbypark či Mauglího ranč. Pěší stezka vede nenáročným městským terénem a trasu zvládnou i menší děti či osoby se sníženou pohyblivostí.
"Přestože termín dokončení celého projektu je stanovený až na podzim, malý okruh pro děti se městu podařilo zprovoznit v předstihu ještě před začátkem prázdnin, aby si jej mohl vyzkoušet co největší počet místních obyvatel i turistů, kteří během léta do Bohumína zamíří," uvedla Kolková. Druhá část s velkým okruhem pro cyklisty pak povede soutěžící po cyklostezkách okolo města. Hotova bude na podzim.
Děti na ekologické stezce navštíví deset stanovišť, kde budou odpovídat na soutěžní otázky. Stanoviště jsou rozmístěna tak, že účastníci mohou okruh obejít podle čísel zastávek, ale stejně tak i v libovolně zvoleném pořadí.
Zájemci si mohou v kterémkoliv ze tří městských informačních center zdarma vyzvednout soutěžní kartu, nebo si ji vytisknout z městského webu. Po jejím vyplnění, zodpovězení soutěžních otázek a označení razidlem na jednotlivých stanovištích pak obdrží v informačních centrech dárek podle vlastního výběru.
"Okruhem děti provází dvě postavičky - Plastík a Kartonka, které dětem srozumitelnou a jednoduchou formou vyprávějí o ekologii a radí jim, jak mohou samy pomoci chránit naši Zemi," popsal stezku místostarosta Lumír Macura (ČSSD). Podle něj je snahou města, vytáhnout děti od počítačů a vzdělávat je venku.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí