zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dobříš na Příbramsku rozšiřuje za deset milionů sběrný dvůr

10.07.2017
Odpady
Urbánní ekologie
Dobříš na Příbramsku rozšiřuje za deset milionů sběrný dvůr

Dobříš na Příbramsku rozšiřuje sběrný dvůr v ulici Na Chmelnici. Rekonstrukce vyjde na deset milionů korun, většinu nákladů by měla pokrýt dotace z Evropské unie. Po zahájení prací na konci května se ale objevily problémy, které možná konečnou cenu navýší, řekl dnes novinářům starosta Stanislav Vacek (STAN).

Ukázalo se, že dešťová kanalizace v areálu je v havarijním stavu a podobně je na tom zařízení, které brání úniku případných ropných látek. "Na tom se teď pracuje, je to neplánovaná záležitost. Kamerové zkoušky zjišťují, v jakém rozsahu to poškození je," uvedl starosta. Podle něj zřejmě půjde o vícepráce, které se promítnou do celkových nákladů.
V areálu mají být do konce srpna zrekonstruovány asfaltové plochy a postavena opěrná zeď. Dvůr se dočká také nových kontejnerů a oplocení. "Sběrný dvůr je hojně využíván a stavební úpravy zlepší komfort a rozšíří možnosti třídění separovatelných složek komunálního odpadu," uvedl Vacek.
Ve sběrném dvoře je možné odložit například komunální, nebezpečný nebo objemný odpad. Podobné areály budují a vylepšují i další města, cílem je hlavně bojovat proti nelegálním skládkám a tím chránit životní prostředí.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí