zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na večerní vycházky ČSO Za ptačími sousedy

14.07.2017
Příroda
Urbánní ekologie
Pozvánka na večerní vycházky ČSO Za ptačími sousedy

Srdečně zveme všechny milovníky ptáků na vycházky za synantropními živočichy - druhy žijícími v lidských sídlech.

Zdá se vám město bez života? Není to tak. Stačí jen mít oči otevřené a uši nastražené. Třeba i na vašem domě hnízdí rorýsi a vy o tom nevíte, protože jste je nevnímali. Přijďte. Budeme poznávat naše ptačí sousedy podle hlasu, hledat hnízda jiřiček, zaposloucháme se společně do křiku rorýsů, někde objevíme i netopýry.
Dozvíme se, jaká nebezpečí jim v našem okolí hrozí, proč je silueta dravce mýtus i jak můžeme pomoci.
Třeba jsou to i vaši sousedé!

14. červenec 2017 - Brno, Svitavy, Zlín

Za tajemstvím okřídlených sousedů v Brně Bystrci

Sraz v 19:30 na smyčce tramvaje č. 1 - zastávka Ečerova. Komentovaná vycházka za ptačími obyvateli Bystrckého sídliště s důrazem na faktory, které ptáky ve městech ohrožují (zateplování budov, kolize se skly, mortalita na sloupech a drátech el. vedení apod.). Pozorování rorýsů, jiřiček a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích. Po setmění bude následovat sledování netopýrů a krátce se zmíníme o tom, jak využívají městské prostředí. Předpokládané ukončení v 21.30.
V případě zájmu uvítám potvrzení účasti na mailové adrese horakkrystof(zavinac)seznam.cz. Pozvánku najdete ZDE.
Exkurzi povede: Kryštof Horák (tel.: 737301664, mail: horakkrystof(zavinac)seznam.cz)

Večerní vycházka za našimi zvířecími sousedy ve Svitavách
Vycházka pro veřejnost za ptactvem a netopýry sídlícími v našich domech a jejich okolí. Součástí akce bude i kroužkování ptáků a monitoring netopýrů za pomoci detektoru. Připravena je také soutěž pro děti. Sraz v pátek 14.7. v 20:00 u restaurace Astra ve Svitavách. Počet účastníků není omezený! Exkurzi povedou: Jakub Vrána (tel.: +42073997659, mail: kuba.vrana@email.cz) a Jiří Mach (tel.: +420603349088, mail: ma@gy.svitavy.cz).

Večerní vycházka za zvířecími obyvateli Zlína II.
Sraz 14.7. na zastávce Bartošova čtvrť, Kneslova (bus. č. 33) ve 20:00. Pozorování rorýsů, jiřiček a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích, představení různých aktivit ochrany městských ptáků (při zateplování budov, před kolizemi se skly, mortalitou na sloupech a drátech el. vedení apod.). Po setmění ukázky moderních metod používaných při výzkumu a praktické ochraně netopýrů (batdetektory), ukázka hendikepovaných netopýrů ze záchranné stanice. Pozvánku najdete ZDE Kapacita omezena - nutné se předem přihlásit vedoucímu exkurze (pouze přes SMS na tel. číslo 604 220 462 s uvedením počtu osob).
Exkurzi povedou: Evžen Tošenovský (tel.: 777 771 196, e-mail: tosenovsky@birdlife.cz) a Lenka Pechová (e-mail: LenkaPechova@zlin.eu)

15. červenec 2017 - Za tajemstvím sousedů v Olomouci II.
Sraz před menzou UP na třídě 17. listopadu ve 20:00, ukončení okolo 22:30. Večerní procházka na hnízdiště rorýsů a významné úkryty netopýrů. Při setmění sledování výletu netopýřích kolonií.
Exkurzi povedou: Evžen Tošenovský (mob.: 777 771 196, e-mail: tosenovsky@birdlife.cz) a Kateřina Ševčíková (mob. 776 746 980, e-mail sevcikovaka@seznam.cz) a

16. červenec 2017 - Večerní vycházka za zvířecími obyvateli Zlína III.
Sraz na náměstí ul. Masarykova v Malenovicích (před kulturním střediskem) ve 20:00. Pozorování rorýsů, jiřiček a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích, představení různých aktivit ochrany městských ptáků (při zateplování budov, před kolizemi se skly, mortalitou na sloupech a drátech el. vedení apod.). Po setmění ukázky moderních metod používaných při výzkumu a praktické ochraně netopýrů (batdetektory), ukázka hendikepovaných netopýrů ze záchranné stanice. Pozvánku najdete ZDE. Kapacita omezena - nutné se předem přihlásit vedoucímu exkurze (pouze přes SMS na tel. číslo 604 220 462 s uvedením počtu osob).
Exkurzi povedou: Evžen Tošenovský (tel.: 777 771 196, e-mail: tosenovsky@birdlife.cz) a Lenka Pechová (e-mail: LenkaPechova@zlin.eu)

17. červenec 2017 - Za tajemstvím sousedů v Praze Radotíně
Sraz v 19:00 před kostelem na náměstí Sv. Petra a Pavla. Pozorování rorýsů, jiřiček a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích, seznámení s problémy ochrany městských ptáků (při zateplování budov, před kolizemi se skly, mortalitou na sloupech a drátech el. vedení apod.). Nebude chybět ani blízké setkání s hendikepovaným netopýrem ze záchranné stanice a po setmění sledování netopýrů ultrazvukovým detektorem. Pozvánku najdete ZDE.
Exkurzi povedou: Gabriela Dobruská (tel: 724 687 996) a Eva Cepáková

21. červenec 2017 - Za tajemstvím sousedů v Ostravě
Sraz před supermarketem Albert na ul. Jugoslávská (Ostrava - Zábřeh) v 19:30. Komentovaná exkurze pro veřejnost. Pozorování rorýsů, jiřiček, vlaštovek a dalších druhů městských ptáků na hnízdištích, představení různých aktivit ochrany městských ptáků (při zateplování budov, před kolizemi se skly, mortalitou na sloupech a drátech el. vedení apod.). Po setmění sledování netopýrů ultrazvukovými detektory u řeky Odry a ukázka hendikepovaných netopýrů ze záchranné stanice. Kapacita omezena - nutné se předem přihlásit vedoucímu exkurze (pouze přes SMS s uvedením počtu osob).
Exkurzi povede: Evžen Tošenovský (tel.: 777 771 196, e-mail: tosenovsky@birdlife.cz)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí