zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma JASOBAL znovu nerespektovala zákaz výroby. Dostala už třetí pokutu

25.07.2017
Firma
Šlendryján
Firma JASOBAL znovu nerespektovala zákaz výroby. Dostala už třetí pokutu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové uložili pokutu 600 tisíc korun výrobci bublinkové fólie společnosti JASOBAL s.r.o. Firma se po zákazu výroby nařízeném inspekcí v květnu 2016 přesunula z Chrasti u Chrudimi do Pardubic, kde dále nelegálně vyráběla.

,,Přesunutou provozovnu jsme objevili v listopadu 2016. Firmě jsme uložili už třetí pokutu a opětovný zákaz činnosti. Společnost dlouhodobě - nejméně od roku 2015 - vyráběla bublinkovou fólii bez povolení," uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Firma se proti uložení pokuty i zákazu činnosti odvolala, Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a sankci potvrdilo.

Inspektoři ČIŽP už firmě dali za nelegální provoz dvě pokuty - 70 a 120 tisíc korun. ,,Nyní už je sankce podstatně vyšší, protože se jednalo o opakované flagrantní nerespektování zákazu výroby a provoz bez povolení. Navíc se firma snažila ukrýt s výrobou na jiné místo," dodal Trávníček.

Od 23. 5. 2017 už firma JASOBAL vyrábí bublinkovou fólii legálně v původním místě v Chrasti u Chrudimi, protože si nakonec požádala o povolení a Krajský úřad Pardubického kraje jí vyhověl. Zatím ale povolil pouze zkušební provoz do konce dubna 2018.

Zdroj: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí