zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První podzemní kontejnery budou v Českém Brodě do konce října

26.07.2017
Obec, město
Odpady
První podzemní kontejnery budou v Českém Brodě do konce října

První podzemní kontejnery na tříděný odpad v Českém Brodě budou hotové na konci října. Město v tomto týdnu získalo na jejich stavbu dotaci z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP). Stavět by se měly začít zhruba v půlce srpna. Náklady se podle starosty Českého Brodu Jakuba Nekolného (ODS) budou pohybovat kolem 1,6 milionu korun.

První podzemní kontejnery budou v centru města, a to na Husově náměstí a na náměstí Arnošta z Pardubic. Postupně je chce město vybudovat i v dalších ulicích.

Na každém stanovišti podzemních kontejnerů bude jeden na papír, jeden na plast a jeden na sklo. Z kontejnerů jsou navenek viditelné jen šachty, kterými se odpad vhazuje. Výrazně méně než běžné plastové kontejnery tak zasahují do vzhledu ulice. Mají výhodu také v tom, že mají větší objem a že není možné do nich lézt nebo se v nich přehrabovat.

"Výběrové řízení na zhotovitele prací již proběhlo a vítězem se stala firma AVE Kolín. Práce však budou zahájeny, až bude mít město podepsanou smlouvu o přidělení dotace," řekl Nekolný. Smlouva by se podle něj měla podepisovat příští týden.

O dotaci na nové podzemní kontejnery žádá i Kolín. Kolínská radnice chce rozšířit počet kontejnerů ze současných sedmi o dalších deset. Celkové náklady město odhaduje na 9,5 milionu korun. Podzemní kontejnery na odpad ve středních Čechách jsou například také v Kutné Hoře, Příbrami a Mladé Boleslavi.

Sedmitisícový Český Brod letos hospodaří s rozpočtem 145 milionů korun. Radnice v letošním roce plánuje 18 investičních akcí zhruba za 20 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí