zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Olomouc plánuje s pomocí dotací postavit nové odpadové centrum

01.08.2017
Obec, město
Odpady
Olomouc plánuje s pomocí dotací postavit nové odpadové centrum

Nové odpadové centrum plánují postavit v areálu odpadového dvora Olomouci-Chválkovicích místní technické služby, které chtějí na projekt získat dotaci z Integrovaných územních investic (ITI) Olomoucké aglomerace. Vybudován má být nový sběrný dvůr pro veřejnost včetně zázemí, řekl dnes novinářům ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík. Náklady na projekt zatím nebyly vyčísleny.

"Připravovaný záměr zahrnuje výstavbu haly s třídicí linkou, manipulačních a odkládacích ploch i vybudování zázemí pro zaměstnance odpadového centra a úložiště odpadu," uvedl Petřík. Ze stávajícího areálu ve Chválkovicích by podle něj bylo použito překladiště odpadů s drtičem velkoobjemového odpadu a trafostanice. V areálu nového odpadového centra by musela být postavena technická a dopravní infrastruktura a území je nutné napojit inženýrské sítě.

Podle primátorova náměstka Ladislava Šnevajse (KDU-ČSL) bude možné chystaný projekt financovat pomocí dotací z ITI Olomoucké aglomerace. "Předpokládaná výše dotace činí 50 až 60 procent celkových způsobilých výdajů na celý rozsah projektu," řekl Šnevajs.

Žádost o dotaci na nové odpadové centrum lze podle Šnevajse podat do ledna 2019. "Pro předložení žádosti v roce 2018, následně zahájení zadávacího řízení a vlastní realizaci první etapy v roce 2019 je nutné již letos zahájit práce na dokumentaci pro stavební povolení," uvedl náměstek. Podle něj by nové centrum mělo městu usnadnit plnění stále přísnějších limitům na třídění odpadu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí