zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chrudim: Město zapůjčí lidem kompostéry

01.08.2017
Obec, město
Bioodpady
Chrudim: Město zapůjčí lidem kompostéry

Město Chrudim nabídne zdarma k zapůjčení kompostéry všem, kteří vlastní či mají pronajatý pozemek na celém k.ú. území města Chrudim.

Město využilo příležitosti a podalo v listopadu 2016 žádost o dotaci do 40. výzvy Operačního programu Životní prostředí na projekt Podpora domácího kompostování města Chrudim. Výzva byla zacílena na předcházení vzniku odpadů, a to zejména díky pořízení kompostérů, kontejnerů a štěpkovačů do domácností.

Záměr počítá s pořízením 1 500 kusů kompostérů. Kromě nich se mají díky dotaci obstarat také nádoby na textilní materiál do sběrného dvora a dvě knihobudky, které budou instalovány na recepci plaveckého bazénu a sportovní haly.

Zájemci o kompostér o objemu cca 900 litrů jednoduše vyplní elektronickou žádost na webových stránkách odpadovecentrum.cz pod odkazem Žádost o kompostér.

Zapůjčení kompostérů bude ošetřeno smlouvou o výpůjčce uzavírané na pět let, ve které se občan zaváže kompostér umístit na vlastním či pronajatém pozemku, které je na území chrudimi, a to s možností kontroly umístění kompostéru. Dále se zájemce po dobu udržitelnosti projektu ve smlouvě zaváže, že bude kompostér využívat.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí