zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Newsletter o rozvoji sociálně odpovědného veřejného zadávání (OVZ) v České republice a EU

03.08.2017
Obec, město
Newsletter o rozvoji sociálně odpovědného veřejného zadávání (OVZ) v České republice a EU

V aktuálním čísle upozorňujeme na nová GPP kritéria pro nákup textilních výrobků s ekologickými aspekty, která vydala Evropská komise. Informujeme Vás také o odborném semináři, který se bude věnovat komunikaci mezi zadavateli a dodavateli ve veřejném zadávání. Debatovat přijedou odborníci z Velké Británie. Jejich poznatky z praxe a náměty pak naši experti zasadí do českého kontextu. Seminář se koná 18. září 2017 a předchází konferenci Odpovědné veřejné zadávání 2017 - Strategický přístup ve veřejném nakupování. Na obě akce se stále můžete zaregistrovat.

Dále představuje příklad dobré praxe v oblasti zaměstnávání osob s trestní minulostí. Na projektu, který se snaží pomoci těmto osobám k návratu do společnosti a předcházet recidivě, se podílí Městská část Praha 2, společnost KOMWAG a Vězeňská služba ČR.

Informujeme také o nových lesnických tendrech, které vyhlásil státní podnik Lesy ČR. Podle slov generálního ředitele Daniela Szóráda patří mezi zásadní atributy v podmínkách také naplňování sociálních aspektů. Více již přímo v newsletteru.

Přejeme Vám pěkné a inspirativní čtení.

Tým projektu Podpora implementace a rozvoje sociálně odpovědného veřejného zadávání Ministerstva práce a sociálních věcí

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí