zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma dostala za skladování sudů v Týništi pokutu 300.000 Kč

17.08.2017
Chemické látky
Šlendryján
Firma dostala za skladování sudů v Týništi pokutu 300.000 Kč

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové udělila pokutu 300.000 korun firmě EKO - CONTAINER SERVICE za to, že v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku bez povolení nakládala s kontejnery a sudy znečištěnými různými chemikáliemi. ČTK o tom dnes informovala Jana Jandová z ČIŽP.

Firma podle inspektorů od října 2015 do konce května 2016 převzala od různých subjektů téměř 29.000 použitých sudů a kontejnerů, které po vyčištění nebo repasování znovu uváděla na trh. "Problém byl v tom, že k provozu zařízení ke sběru, výkupu a využívání odpadů neměla firma povolení. Dopustila se tak porušení zákona o odpadech," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové Lukáš Trávníček.

Firma se podle inspekce dopustila dalšího pochybení tím, že více než sedm tisíc těchto kontejnerů a sudů přijala v rámci přeshraniční přepravy, což řádně neoznámila a neměla na to povolení ministerstva životního prostředí. Inspektoři také zjistili, že firma přes německé hranice přepravila 161 tun odpadní plastové drtě k dalšímu využití, přičemž k její přepravě přes hranice opět neměla povolení.

Společnost se proti pokutě uložené ČIŽP odvolala, ministerstvo však její odvolání zamítlo a pokutu potvrdilo.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí