zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

3 důvody, proč si pořídit klimatizaci na sklonku léta

31.08.2017
Domov
Ekologické stavění, bydlení
Ovzduší
Zdraví
3 důvody, proč si pořídit klimatizaci na sklonku léta

Přemýšlíte o koupi klimatizace, ale váháte, jestli to má cenu, když už podzim klepe na dveře? Rozhodně! Příchod babího léta je pro instalaci ideální čas. Proč?

Moderní klimatizace nabízejí spoustu užitečných funkcí. Většinu z nich 100% využijete po celý rok. Instalace klimatizační jednotky na podzim vám přinese ještě letos spoustu výhod.

1) Čistí vzduch od alergenů, bakterií a chřipkových virů

Klimatizační jednotky čistí díky šikovným filtrům vzduch od nečistot a alergenů. Zbaví vás také většiny bakterií a nejběžnějších chřipkových virů (H1N1). Pokud si připlatíte za lepší model, zvládne krom běžné filtrace i čištění ovzduší ionizací. Nejlepší klimatizace dokonce samy vytvářejí uvolňující ionty kyslíku. Kromě osvěžení tak vzduch zbavují i škodlivých hydroxylových (OH) radikálů, zodpovědných za předčasné stárnutí i různá kožní onemocnění.

Udělají tak velkou službu alergikům, astmatikům, ale také malým dětem a všem, kdo bývají často nachlazení nebo mají dýchací problémy. V místnosti s čistým vzduchem se příjemně spí i pracuje. Proto se domácí klimatizace doporučuje nejen do obývacích pokojů, ale také do ložnic, dětských pokojíčků a pracoven.

2) Můžete s ní i topit

Během jara a podzimu, kdy teploty nespadnou pod nulu, využijete klimatizaci na principu tepelného čerpadla i k přitápění. Požadovanou teplotu nastavíte přímo na jednotce, dálkovým ovládáním nebo přes Wi-Fi. V tom případě na vás bude příjemné teplo čekat ještě před příchodem z práce.

Topení prostřednictvím klimatizace je jednoduché, rychlé, ekologické a velmi efektivní. Při venkovních teplotách kolem 2 až 4 °C také levnější než elektrické přímotopy a dokonce i než plyn.

3) Udržuje stálou vlhkost vzduchu

Jestliže bojujete s vysokou vlhkostí, klimatizace vám pomůže. Udržuje v interiéru ideální, zhruba 40% vlhkost. Vzduch navíc nestojí, stále nepatrně cirkuluje. Díky tomu se možná nadobro zbavíte plísní na zdech a zachráníte drahé parkety. V novostavbách funguje jako prevence, aby plísně ve zdech vůbec nevznikly.

A navíc: Instalační firmy hlásí volné kapacity

Když si počkáte na konec léta, montážníci vám většinou nabídnou volný termín už za pár dní. Počasí je přitom ideální pro menší zednické práce, které instalace vyžaduje. Řada firem k tomu přidá i lepší cenu. O důvod víc, proč si klimatizaci pořídit právě teď a na příští rok mít vystaráno.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Těžební unie
7
9. 2021
7-9.9.2021 - Veletrh, výstava
Brno-Líšeň, Lesní lom
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí