zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

New Holland Agriculture představuje prototyp traktoru poháněného metanem

04.09.2017
Technologie
Zemědělství
New Holland Agriculture představuje prototyp traktoru poháněného metanem

Na veletrhu Farm Progress Show v Decatur, Illinois, USA, byla dnes představena trvale udržitelná vize budoucnosti zemědělství. Tentokrát ve formě prototypu traktoru poháněného metanem od New Holland Agriculture, globální zemědělské značky společnosti CNH Industrial. Traktor byl představen návštěvníkům veletrhu a online divákům po celém světě v živém vysílání ze stánku
New Holland.

Nový prototyp vyvinutý konstrukčními a inženýrskými týmy New Holland, je jasným odklonem od všeho, co jsme až dosud v odvětví viděli. Alternativní paliva se tu kombinují s pokročilou zemědělskou technologií a se snadno dostupnou inovací hnacího systému od FPT Industrial, sesterské značky společnosti CNH Industrial. Hnací jednotka prototypu vyvine stejný výkon a točivý moment jako jeho standardní dieslový protějšek, a tedy i stejný výkon na poli.

Farma vybavená tímto prototypem se může stát úplně energeticky nezávislou a sama uspokojovat všechny své požadavky na spotřebu paliva a energie, stejně jako požadavky místní komunity, protože bude využívat odpadové produkty v dokonale efektivním cyklu "uzavřené smyčky". Je to další krok v zavádění farmy blízké budoucnosti, která se odklání od vozidel poháněných fosilními palivy a soustředí se na obnovitelné zdroje.

Značky společnosti CNH Industrial jsou průkopníky a lídry trhu ve vývoji a komercializaci vozidel poháněných zemním plynem. Biometan představuje poslední fázi strategie společnosti, týkající se alternatívních paliv. Je obzvlášť vhodný pro zemědělská vozidla na farmě, protože zemědělci již mají suroviny a prostor k výrobě plynu. Tento způsob umožňuje zemědělským podnikům být soběstačnými v nejenom v palivech, ale i v energii.

Další informace o prototypu traktoru poháněném metanem včetně obrázků, videa a technických informací naleznete na webu: bit.ly

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí