zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninách

09.09.2017
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Přírodovědné vycházky s Callou pokračují po prázdninách

Po prázdninové přestávce pokračuje v září cyklus přírodovědných vycházek, který už od roku 2008 pořádá Calla v Českých Budějovicích a jejich blízkém okolí.

,,Na konec léta a podzim chystáme ještě tři přírodovědné vycházky, které by měly ukázat zájemcům o přírodu zajímavá místa a jejich obyvatele, o jejichž přítomnosti mnohdy nemají ani tušení," říká Jiří Řehounek, který v Calle cyklus koordinuje.

První zářijová vycházka bude tradičně zaměřená na živočichy s večerní a noční aktivitou. Jmenuje se ,,Večerní výprava na louky k Arpidě" a uskuteční se v pátek 8. září. Jako lektoři se účastníkům představí entomologové Otomar Adam a Zdeněk Hanč a také ornitolog Petr Veselý, kteří budou lákat na světlo noční motýly a další hmyz a do sítí odchytávat ptáky a netopýry. Samozřejmostí bude i určování odchycených živočichů a povídání o jejich životě. Sraz účastníků bude v 18:30 na zastávce MHD U Hvízdala.

,,Svět večerních a nočních živočichů zůstává většině lidí skrytý, proto by mohla být vycházka atraktivním začátkem víkendu. Záměrně jsme ji načasovali na pátek, aby se jí mohly zúčastnit i menší děti, které pak ráno nemusejí vstávat," vysvětluje Jiří Řehounek a dodává: ,,V případě špatného počasí vycházku nezrušíme, ale budeme nuceni upravit její program, protože noční motýli za takových podmínek nelétají."

Všechny potřebné informace a také pozvánky na další přírodovědné vycházky naleznou zájemci na internetových stránkách Cally (http://calla.cz/index.php?path=o_prirody&php=vychazky.php), kde je také k nahlédnutí fotogalerie ze všech dosud proběhlých přírodovědných vycházek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí