zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha hostí fórum OBSE o ekonomice a ochraně životního prostředí

06.09.2017
Obecné
Praha hostí fórum OBSE o ekonomice a ochraně životního prostředí

Ekologické hospodářství, ochrana životního prostředí nebo regionální bezpečnost jsou tématy 25. ekonomického a environmentálního fóra Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), které dnes začne v Praze. Třídenní akci zahájí český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a rakouský ministr financí Hans Jörg Schelling. Kromě zástupců 57 členských zemí OBSE se jí zúčastní i představitelé OSN, akademické obce a nevládních organizací.

V hlavním řečnickém panelu vystoupí výkonná tajemnice Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (UNECE) Oľga Algayerová, zvláštní poradce Generálního tajemníka OSN pro Cíle udržitelného rozvoje Jeffrey D. Sachs a Marie Chatardová, která jako česká velvyslankyně při OSN předsedá Hospodářské a sociální radě OSN (ECOSOC).

Účastníci fóra budou diskutovat o cestách, jak v budoucnu těsněji propojit ekonomický rozvoj a ochranu životního prostředí, a přispět tak čistšímu, udržitelnému hospodaření.

OBSE vznikla v roce 1995 z Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě (též Helsinská konference) a je největší mezinárodní organizací zaměřenou na otázky bezpečnosti. Jejími členy jsou státy z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Ekonomické a environmentální fórum je jednou z institucí OBSE.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí