zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha vypíše zakázku na zajištění velkoobjemových kontejnerů

22.09.2017
Obec, město
Firma
Odpady
Praha vypíše zakázku na zajištění velkoobjemových kontejnerů

Pražský magistrát vyhlásí tendr na provozovatele mobilních velkoobjemových kontejnerů, které město rozmisťuje po Praze. Rozhodli o tom zastupitelé na čtvrtečním jednání. Odhadovaná hodnota zakázky je 89,4 milionu korun. Město by mělo novou firmu vybrat do léta příštího roku, kdy vyprší smlouva se stávajícím dodavatelem.

Praha podle schváleného materiálu každý rok v ulicích umístí zhruba 5500 kontejnerů. Jsou určeny pouze pro fyzické osoby, firmy se musí odpadu zbavovat jinak. Velkoobjemové kontejnery jsou určeny zejména pro odložení odpadu, který se nevejde do běžných popelnic. Informace o jejich přistavování zveřejňují městské části na svých webech nebo radničních novinách.

Současnému dodavateli kontejnerů vyprší smlouva koncem července příštího roku. Do té doby chce město vybrat novou firmu, která bude další tři roky zajišťovat rozmisťování nádob i takzvaných mobilních sběrných dvorů, což jsou stanoviště několika kontejnerů. "Služba je určena zejména pro městské části, které na svém území nedisponují stabilním sběrným dvorem," píše se ve schváleném dokumentu. Ročně se v ulicích Prahy objeví 110 mobilních sběrných dvorů.

Vedle mobilních provozuje město také 20 stálých sběrných dvorů, kam lidé každoročně odevzdají desítky tisíc tun odpadu. Lidé s trvalým pobytem v Praze mohou do sběrných dvorů zdarma odkládat například objemný odpad z domácnosti, suť, dřevo, kovy, vyřazené elektrospotřebiče či pneumatiky.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí