zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bohumín chystá rozšíření ekologické stezky

30.09.2017
Ekologická dovolená, cestování
Ekologické vzdělání a výchova
Bohumín chystá rozšíření ekologické stezky

Bohumín na Karvinsku v říjnu chystá rozšíření ekologické stezky, která během prázdnin přilákala přes tři stovky dětí. Interaktivní hru nazvanou Bohumínská stezka za ekopokladem určenou dětem nyní doplní druhá část pro dospělé a mládež, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Balcarová.

Tentokrát půjde o velký cyklistický soutěžní okruh, který už má vytyčenou trasu a opět bude mít stejně jako první část deset stanovišť. "Povede po zajímavých místech v Bohumíně, ale také v jeho okolí, část trasy zasahuje i do Polska, například kolem nové rozhledny. Aktuálně tiskneme soutěžní trhací mapu, kde cyklisté najdou podrobný plán a návod, jak hru hrát. Jako odměnu za absolvování trasy si budou moci na některém z našich infocenter vyzvednout skládací mapu zdarma," uvedl místostarosta Lumír Macura (ČSSD).

Interaktivní ekologickou stezku, která má především dětem přiblížit zajímavosti ze světa přírody a ukázat jim, jak ji chránit, otevřelo město na začátku prázdnin v parku Petra Bezruče. Účastníci na deseti stanovištích odpovídali na soutěžní otázky, razítkovali soutěžní karty a nakonec si mohli v městském informačním centru vyzvednout odměnu. "Více než polovina rodin si tuto nevšední atrakci přijela vyzkoušet odjinud. Stezka, jejímiž průvodci jsou postavičky Plastík a Kartonka, je otevřená celoročně a zájemci ji mohou navštívit i teď na podzim," uvedla Balcarová.

Okruh stezky vede kolem největších bohumínských atrakcí, jakými jsou akvacentrum, Hobbypark či Mauglího ranč. Trasa pěší stezky jde nenáročným městským terénem a zvládnou ji i menší děti a osoby se sníženou pohyblivostí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí