zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

GM a Ford zvyšují důraz na auta s elektrickým pohonem

05.10.2017
Ekologická auta
GM a Ford zvyšují důraz na auta s elektrickým pohonem

Největší americká automobilka General Motors (GM) hodlá v příštích letech výrazně rozšířit svou nabídku elektromobilů. Oznámila to dnes firma. Její domácí konkurent Ford Motor ve stejný den informoval o vytvoření zvláštního týmu, který má urychlit vývoj elektrických vozidel.

GM plánuje během jednoho a půl roku představit dva nové elektromobily založené na modelu Chevrolet Bolt. Do roku 2023 chce na trh uvést minimálně 20 nových elektromobilů. "General Motors věří v plně elektrickou budoucnost," uvedl viceprezident automobilky Mark Reuss.

Ford dnes upozornil, že celosvětová poptávka po elektromobilech má "významný růstový potenciál", protože vlády usilují o větší využívání takovýchto vozů. Nová pracovní skupina Fordu s názvem "Team Edison" bude mít za úkol mimo jiné zkoumat možnosti spolupráce v oblasti elektromobilů s jinými podniky, včetně dodavatelů.

GM a Ford se tak připojují ke konkurentům, jako jsou němečtí výrobci automobilů Daimler, Volkswagen a BMW, kteří slibují urychlení vývoje elektromobilů v reakci na plány některých zemí na odchod od spalovacích motorů, napsala agentura Reuters.

Například Británie chce od roku 2040 zakázat prodej aut s benzinovým či naftovým motorem. Obdobný záměr letos oznámila také francouzská vláda. Zákaz prodeje automobilů s tradičními spalovacími motory výhledově plánuje rovněž Čína, která je největším automobilovým trhem na světě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí