zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Policie kvůli používání uzavřené skládky obvinila exstarostu

04.10.2017
Odpady
Šlendryján
Policie kvůli používání uzavřené skládky obvinila exstarostu

Z trestného činu neoprávněné nakládání s odpady obvinili policisté bývalého starostu obce na Prostějovsku, který povolil navézt několik tisíc tun stavebního odpadu na už uzavřenou obecní skládku. V případě prokázání viny hrozí jedenašedesátiletému muži u soudu až dvouleté vězení, řekl dnes ČTK policejní mluvčí František Kořínek

"Neoprávněného nakládání s odpady se měl obviněný dopouštět v období od roku 1997 do roku 2015, kdy jako starosta obce umožnil na již uzavřené skládce tuhých komunálních odpadů na území obce navážení výkopové zeminy a stavebních sutí," uvedl Kořínek.

Na bývalou skládku na kraji obce bylo postupně uloženo 6500 tun odpadu. "Necelé dva tisíce tun svého odpadu poté z místa jedna z firem odvezla. Náklady na odstranění zbývajících 4600 tun odpadu byly vyčísleny bezmála na 1,3 milionu korun," podotkl Kořínek.

Bývalé obecní skládky tuhého komunálního odpadu, které byly uzavřeny koncem 90. let a měly být rekultivovány, jsou podle České inspekce životního prostředí často využívány k nelegálnímu ukládání odpadu. Podnětů na bývalé skládky přibývá a jen v Olomouckém kraji se loni týkaly zhruba 14 obcí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí