zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Požár haly s plasty na Kladensku zřejmě napáchal škodu 100 mil.Kč

22.10.2017
Odpady
Havárie
Požár haly s plasty na Kladensku zřejmě napáchal škodu 100 mil.Kč

Hasiči během noci dostali pod kontrolu požár v objektu s recyklací plastů v Kamenných Žehrovicích na Kladensku. Zásah potrvá ještě minimálně celé dopoledne, škoda se zřejmě vyšplhá na 100 milionů korun. Dva hasiči při likvidaci požáru utrpěli lehké zranění, řekla dnes ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Vyšetřovatelé zatím nemohou na místo, a tak ještě nestanovili příčinu. Předpokládají, že požár mohl vzniknout od nedopalku. Škoda bude podle Kerekové vyšší i kvůli tomu, že nad třídírnou odpadů je další provoz, kde jsou citlivé technologie. Podle dostupných informací by mělo jít o výrobu očních čoček a nitroděložních tělísek.

Zranění při zásahu utrpěl jeden profesionální a jeden dobrovolný hasič. "Profesionální hasič má popáleniny na ruce a vrátil se zpátky k zásahu. Dobrovolný má zraněné rameno," uvedla mluvčí. Na místě podle ní nyní ráno zasahovalo 56 lidí.

Hasiči oheň likvidují pomocí speciálního nakladače ze Zbirohu, který hořící odpady rozebírá a vyváží ven z haly, kde se prolévají vodou. Podle Kerekové jde o náročný zásah. "Jak to nakladač odebere a pustí k tomu vzduch, tak se to bohužel znovu rozhoří," dodala. Kolem 10:00 byl nakladač stále na místě a pokračoval v práci.

O požáru dostali hasiči zprávu v pátek kolem 18:30. Oheň vypukl na třídicí lince, její pracovníci provoz opustili před příjezdem hasičů. Na místo podle Kerekové přijela i jednotka z Kamenice, která odebrala vzorky vody stékající do potoka a podrobí je rozboru.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí