zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihočeský kraj dostane od EU pět milionů eur na ochranu přírody

30.10.2017
Příroda
Jihočeský kraj dostane od EU pět milionů eur na ochranu přírody

Jihočeský kraj dostane z projektu LIFE na ochranu životního prostředí od Evropské unie více než pět milionů eur (asi 130 milionů korun). Peníze v následujících letech investuje především do ochrany ohrožených druhů živočichů nebo rostlin. Projekt, který dnes slavnostně začal, se týká především místních evropsky významných lokalit vyhlášených v soustavě Natura 2000. ČTK to dnes řekl náměstek jihočeské hejtmanky Pavel Hroch (Jihočeši 2012).

Celkový rozpočet projektu přesahuje sedm milionů eur. Kromě Jihočeského kraje zahrnuje i část jižního Slovenska. Finančně se na něm podílí ministerstvo životního prostředí. "Kromě ochrany ohrožených druhů peníze můžeme využít třeba i na nákup techniky. Dále tím podpoříme zaměstnanost, protože díky projektu dostane práci až 25 lidí," uvedl Hroch.

Získané finance Jihočeský kraj směřuje do pětadvaceti lokalit. Patří mezi ně například Borkovická blata u Třeboně na Jindřichohradecku, rezervace Vrbenské rybníky u Českých Budějovic nebo řeky Lužnice a Nežárky. Projekt potrvá sedm let a kraj bude peníze získávat v tomto období postupně.

Významně se na něm podle Hrocha bude podílet i Krajské školní hospodářství České Budějovice. "V celém projektu ponese ze všech složek tu nejvýznamnější roli," uvedl Hroch.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí