zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyšlo druhé číslo elektronického Zpravodaje MŽP

01.11.2017
Obecné
Vyšlo druhé číslo elektronického Zpravodaje MŽP

MŽP vydává druhé číslo svého elektronického Zpravodaje. Zatímco v tom prvním jsme se věnovali především obnovitelným zdrojům energie, tentokrát je naším hlavním tématem sucho a s ním související zadržování vody v krajině. ,,Sto let se tady odváděla voda z krajiny. My se teď všemi možnými prostředky snažíme tu vodu v krajině udržet. Např. prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí podporujeme projekty zaměřené na retenci vody v krajině a její přirozený oběh. Usilujeme o obnovu a budování tůní, mokřadů nebo malých vodních nádrží. Největší rezerva v retenci vody je totiž přímo v krajině,"říká ministr Richard Brabec a upozorňuje na slova předsedy České pedologické společnosti Bořivoje Šarapatky: ,,Národ, který ničí půdu, ničí sám sebe."

V aktuálním čísle Zpravodaje MŽP najdete také rozhovor s režisérem Petrem Krejčím, duchovním otcem televizního seriálu Krajinou domova. Projekt vznikl ve spolupráci s MŽP a právem se může porovnávat se slavnými dokumentárními snímky z produkce BBC.

Vedle toho se dočtete o stále oblíbenějším sdílení jízdních kol. Na tzv. bikesharing vyčlenilo MŽP 20 milionů korun, které postupně rozděluje městům, dopravním podnikům i soukromým firmám. ,,Bikesharing má nespornou výhodu v ekologičnosti i pozitivním dopadu na zdraví lidí," připomíná ministr Brabec.

Bikesharing byl součástí i letošního EKOFILMU v Brně. 43. ročník tohoto mezinárodního filmového festivalu měl podtitul "Jdi na vzduch" a přilákal tisíce návštěvníků. Ohlédnutí za vydařenou akcí ve druhém čísle Zpravodaje MŽP samozřejmě nechybí.

A jak můžete Zpravodaj MŽP odebírat? Stačí napsat na zpravodaj@mzp.cz a my Vám jednotlivá čísla budeme pravidelně posílat přímo do Vaší e-mailové schránky. Aktuální číslo si pak můžete stáhnout zde: Zpravodaj MŽP 2. číslo, říjen 2017 (PDF, 8 MB)

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí