zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

BRITÁNIE: Repasované baterie z elektromobilů v domácnosti

05.11.2017
Domov
Energie
Ekologická auta
BRITÁNIE: Repasované baterie z elektromobilů v domácnosti

Drahé jsou nové akumulátory, drahá je i jejich ekologická likvidace. Jenže elektromobilů bude čím dál víc a tedy i jejich akumulátorů. Co s nimi? Mohou se použít jako domácí zdroj elektřiny.

Akumulátory z automobilů jsou velmi nákladné. Jejich životnost v elektromobilu je asi deset let. Po téhle době většinou klesne kapacita akumulátoru na hodnotu, kterou už výrobce nepřipouští. Co s nimi? Takový problém například řeší největší prodejce elektromobilů na světě - koncern Renault-Nissan. A tak se dal dohromady s firmou Powervault a bude jí dodávat své akumulátory.

Po malé repasi tahle společnost dá zase zpátky akumulátorům životnost dalších cca deset let. Ty akumulátory, které v automobilech už nezvládají špičkové proudové zatížení (například při startování), v domácích powerbankách zvládají všechno s přehledem. Žádné velké špičky, pomalé nabíjení v případě spojení se solárními panely, velmi konzistentní vybíjení...

A tak Powervault vytvoří z těchto akumulátorů domácí zásobárny energie, které uchovají to, co vyrobí střešní solární panely na dobu, kdy slunce zapadne. A to všechno velmi levně. Nové akumulátory jsou drahé, ale ty repasované budou výrazně levnější. Navíc jsou zabalené v elegantním těle, které je velké přesně jako myčka nebo trouba, takže lze celý systém zastavět třeba do kuchyňské linky nebo do komory s pračkou.

Zdroj: NSZM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí