zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Frenštát pod Radhoštěm rozdá obyvatelům 800 kompostérů

08.11.2017
Bioodpady
Frenštát pod Radhoštěm rozdá obyvatelům 800 kompostérů

Technické služby Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku začnou vydávat lidem 800 kompostérů o objemu 1100 litrů na využití rostlinného odpadu. Vydávat je budou do března, přednostně tuto nabídku dostanou lidé, kteří o kompostéry projevili zájem v dotazníkovém šetření v roce 2015. ČTK o tom dnes informovala mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

"Oprávněný zájemce o kompostér je ten, kdo vlastní na území města parcelu u rodinného domu, zahradního domku, chaty nebo případně samostatnou zahrádku, na které produkuje zelený odpad," uvedla referentka frenštátského odboru investic a rozvoje Alena Hlaváčová. Lidé budou mít kompostéry do konce roku 2022 půjčené, pak přejdou do jejich vlastnictví. Na pořízení kompostérů získalo město dotaci, pětileté výpůjční období souvisí s jejími podmínkami.

V březnu 2015 projevilo v dotazníkovém šetření zájem o kompostéry 630 obyvatel jedenáctitisícového města. "Tito občané budou pracovníky technických služeb přednostně osloveni prostřednictvím e-mailu či telefonicky a bude ověřeno, zda jejich zájem stále trvá a žadatel splňuje podmínky pro přidělení kompostéru. Následně budou zbylé kompostéry vydávány ostatním zájemcům," uvedla Vašendová.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí