zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rumunská firma postaví na Slovensku závod na zpracování odpadu

13.11.2017
Firma
Odpady
Recyklace
Rumunská firma postaví na Slovensku závod na zpracování odpadu

Rumunská skupina Green Group plánuje investovat na Slovensku 8,5 milionu eur (218 milionů korun) do výstavby závodu na zpracování PET lahví a plastů. Novinářům to dnes řekli spoluzakladatel Green Group Constantin Damov a slovenský ministr životního prostředí László Sólymos.

Surovinu z plastového odpadu zpracovaného na Slovensku plánuje skupina využít v Rumunsku na výrobu materiálů pro automobilový průmysl. Investor by měl na Slovensku vytvořit téměř 100 pracovních míst, o státní pobídky nežádá.

Investice představuje pouze první krok v rámci ambicióznějšího projektu, kterým podpoříme ekonomiku na Slovensku, uvedl Damov.

Na slovenský trh se loni dostalo asi 120.000 tun plastových obalů, vytřídit se podařilo asi 69.000 tun. Zmiňovaný závod s kapacitou 30.000 tun by měl zahájit provoz v blíže neupřesněné lokalitě na konci příštího roku, zpracovávat by měl hlavně plastové láhve z lokálních zdrojů.

"Nová investice plně zapadá do našeho úsilí bojovat proti skládkám na Slovensku. Tedy více třídit a recyklovat. Proto i na Slovensku měníme odpadovou politiku, připravujeme zvýšení skládkovného a věnujeme se i vzdělávacím projektům," uvedl na tiskové konferenci Sólymos.

Slovenské ministerstvo životního prostředí uvedlo, že Green Group je jedním z největších holdingů v Evropě v oboru zeleného hospodářství. Skupina má pobočky i v Srbsku a Makedonii.

Adrian Bobok

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí