zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kroměříž: Vernisáž výstavy k místním obnovitelným zdrojům energie

24.11.2017
Energie
Solární energie
Kroměříž: Vernisáž výstavy k místním obnovitelným zdrojům energie

Slavnostní vernisáží byla ve středu 9. listopadu 2016 ve foyer radnice zahájena výstava o možnostech využívání sluneční energie ve městě.

Záštitu nad výstavou převzali přední český odborník v oblasti obnovitelných zdrojů energie Tomáš Matuška z ČVUT Praha spolu s místostarostou města Kroměříž Pavlem Motyčkou.

,,Se zástupcem ČVUT Praha jsme se dohodli na zpracování koncepce využití obnovitelných zdrojů energie pro město Kroměříž. Z provedené analýzy byly zjištěny nemalé možné úspory týkající se ekologie, emisí CO2 a zejména financí", zmínil úvodem místostarosta města Kroměříž Pavel Motyčka.

,,Město Kroměříž by bylo prvním městem, které by systematicky rozvíjelo obnovitelné zdroje na svém území. V příštím roce bychom se tímto rádi zabývali v rámci Zdravého města", doplnil místostarosta Motyčka.

Úvodní slovo zakončil citátem, jehož hlavní myšlenka by mohla být návodem přístupu k životu nejen nás, ale i budoucích generací. ,,Zemi nedědíme od svých předků, ale pouze si ji vypůjčujeme od těch, kteří přijdou po nás".

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí