zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chcete si užít Vánoce s jedličkou, kterou potom společně vrátíme lesu? Adoptujte si ji u nás!

02.12.2017
Les
Chcete si užít Vánoce s jedličkou, kterou potom společně vrátíme lesu? Adoptujte si ji u nás!

Již druhým rokem je možné ve středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v Hostivaři zakoupit jedličku v květináči a po svátcích společně zasadit zpět do přírody. Prodej začíná právě dnes 27. 11. 2017 a potrvá až do Štědrého dne.

Jedli bělokorou v květináči je možné zakoupit na infocentru Toulcova dvora za 100,- Kč. K sazeničce, kterou lze ozdobit a využít jako vánoční stromek, dostane kupující ,,rodný list" stromku a hlavně návod jak se o něj starat během svátků, před nimi i po nich. Na jaře Toulcův dvůr zorganizuje společné sázení a kdo bude chtít vrátí jedli zpět do lesa v oblasti Břežanského potoka a Závisti.

,,Je možné vysadit jedličku i na vlastní zahradě či jiném pozemku, ale společné jarní sázení je velmi milé setkání a logické vyvrcholení této akce", dodává k projektu Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora.

Jedle bělokorá, kdysi královna českých lesů a oblíbený vánoční stromeček, v posledních 150 letech mizí z Česka i z celé střední Evropy. Proto je nutné začít ji pomalu do lesů vracet. Jednou z možností, jak toto učinit, je právě i akce Adoptuj jedličku, která pomáhá tvořit Vánoce šetrnější a přináší dvojnásobnou radost. Připojte se k nám a zjistíte, že se to zalíbí i Vám.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí