zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poslední letošní Priorita poradí, jak žít lépe a levněji s našimi dotacemi

14.12.2017
Obecné
Poslední letošní Priorita poradí, jak žít lépe a levněji s našimi dotacemi

Přemýšlíte o rekonstrukci domu, nebo o stavbě nového? Pokud ano, věnujte pozornost článku o programu Nová zelená úsporám...

Dočtete se, že můžete získat až stovky tisíc korun na stavbu s nízkou energetickou náročností a že podporujeme i úsporná opatření na již stojících domech. Pokud zateplíte či vyměníte okna, můžete dostat desítky tisíc korun.

Nezateplují pouze jednotliví majitelé, ale i obce. Do vylepšení veřejných budov dávají miliony, dotace jim pomáhají šetřit obecní rozpočty. Aktuálně Ministerstvo životního prostředí rozdělilo na konkrétní projekty 400 milionů korun, nejpozději do konce února rozdělí zbylé stovky milionů. Je možné, že novou fasádu dostane sokolovna, školka či radnice právě ve vaší obci.

Ochrana přírody má nepochybně mezinárodní rozměr a věnujeme se jí i na našich stránkách. Dozvíte se, jak pokračuje příprava nového programu financovaného z Norských fondů. Práce Státního fondu životního prostředí ČR je inspirací pro kolegy z jiných států, v nedávné době jsme přivítali dvě zahraniční návštěvy a jistě nebyly poslední. A určitě by neměla zapadnout informace, že se Česká republika připojila k mezinárodní dohodě o ochraně klimatu, Pařížské dohodě.

Do zahraničí se podíváme i v naší pravidelné rubrice, tentokrát do nedalekého Bavorska. V dalších pravidelných seriálech se můžete dočíst mnoho zajímavostí o tajemném vrchu Vladař, inspirovat se přírodou, která je často předlohou pro nejmodernější techniku nebo se začíst do dobrodružství našeho komiksového hrdiny Smokemana. Přinášíme vám poslední díl, ale není potřeba smutnit, všechny příběhy superhrdiny-topiče vydáváme v jedné souhrnné brožuře.

Přejeme vám šťastné a veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku.

Priorita 12/2017

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí