zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hlučín: Nádoby na odpad v ulicích ukryjí boxy

12.12.2017
Obec, město
Odpady
Hlučín: Nádoby na odpad v ulicích ukryjí boxy

Boxy, které ohraničují a částečně kryjí nádoby na odpad, přibudou letos v ulicích Požárnická, Generála Svobody za drogerií DM a v Dukelské. Město se snaží postupně je umístit všude, kde je v ulicích větší kumulace popelnic a boxy se tam hodí.


,,Nádoby na separovaný odpad jsou v Hlučíně umístěny většinou podél komunikací před bytovými domy, před objekty občanské vybavenosti a podobně. Není to estetické, navíc se kolem popelnic často objevuje nepořádek. Proto postupně kolem takových hnízd s popelnicemi budujeme speciální boxy. Architekt města vytipoval lokality, které řešíme přednostně," uvedla pracovnice odboru investic Městského úřadu Hlučín Kateřina Buchtelová.

Vzhledem ke specifickým podmínkám a rozdílným požadovaným kapacitám na sběrné nádoby se musí každá lokalita řešit samostatně. Hrazení se vždy skládá z jednotlivých modulů o rozměrech 1,5 x 1,5 metru. Moduly jsou vyrobeny ze svařených ocelových profilů obdélníkového průřezu a vyplněné tahokovem, který nejde prolomit ani posprejovat. Povrchová úprava boxů je pozink.

,,Výhodou modulů je snadná a levná výroba, opakovatelnost, možnost použití pro různá stanoviště. Velikost modulu vychází z rozměru sběrné nádoby na odpad a potřebného manipulačního prostoru. Jejich údržba je jednoduchá," informoval městský architekt Jan Richter.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí