zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krnov: Veřejné cyklopumpy v centru města

13.12.2017
Obec, město
Doprava
Krnov: Veřejné cyklopumpy v centru města

Od tohoto týdne mají obyvatelé města i jeho návštěvníci možnost si napumpovat nejen jízdní kolo u veřejné cyklopumpy. Umístěna je u turistického informačního centra na Hlavním náměstí. Její použití je jednoduché a také bezplatné.

Sestava cyklopumpy se skládá z pumpy a opěrného zábradlí pro uchycení kola. ,,Pumpa obsahuje multifunkční hlavu, která díky dvěma otvorům různých velikostí obsáhne všechny typy ventilků. Cyklopumpu tak mohou využít nejen cyklisté, ale přifouknout ,,gumy" mohou také majitelé koloběžek, dětských kočárků a invalidních vozíků," uvedla cyklokoordinátorka Jana Chylíková z odboru strategického rozvoje.

Cyklopumpa včetně instalace stála necelých 40 tisíc korun, třetinu nákladů pokryla dotace Moravskoslezského kraje na projekt Aktivity města Krnova v rámci procesu MA21 a Zdravého města.

,,Cyklopumpa je po cyklostojanech, které jsme instalovali v loňském roce, dalším krokem k rozšíření mobiliáře pro cyklisty ve městě. V budoucnu plánujeme pořídit veřejný servisní stojan a uvažujeme také nad umístěním bikeboxů, tedy úložních uzamykatelných boxů na kola," řekl místostarosta Jan Krkoška.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí