zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Padesátka státníků se sejde na klimatické konferenci v Paříži

13.12.2017
Klimatické změny
Politika
Padesátka státníků se sejde na klimatické konferenci v Paříži

Dva roky po uzavření průlomové pařížské klimatické dohody se ve francouzské metropoli sejde více než padesát hlav států a vlád, aby přispěly k jejímu prosazení. Přes čtyři tisíce účastníků konference o boji proti klimatickým změnám uvítá francouzský prezident Emmanuel Macron a generální tajemník OSN António Guterres. Za Česko se zúčastní premiér v demisi Bohuslav Sobotka.

Jednodenní setkání s názvem One Planet Summit (Summit jedné planety) by mělo podle přání organizátorů vyslat mimo jiné signál, že se do boje proti klimatickým změnám chtějí zapojit také velké soukromé podniky. Očekává se, že během konference bude oznámeno několik velkých investičních záměrů v oblasti obnovitelných zdrojů.

V prosinci 2015 se v Paříži 195 států dohodlo, že globální oteplení způsobené skleníkovými plyny sníží "výrazně pod dva stupně" v porovnání s předindustriálním obdobím. Americký prezident Donald Trump letos v červnu ale oznámil, že Spojené státy od pařížské dohody odstoupí. To vyvolalo vlnu kritiky. Žádný jiný stát se k USA nepřipojil.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí