zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Inspektoři uložili milionovou pokutu společnosti Purum za ukládání nepovolených odpadů na skládku v Osečné

19.12.2017
Odpady
Šlendryján
Inspektoři uložili milionovou pokutu společnosti Purum za ukládání nepovolených odpadů na skládku v Osečné

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Liberci uložili pokutu jeden milion korun společnosti Purum s.r.o. Provozovatel skládky komunálního odpadu v Osečné na Liberecku porušoval integrované povolení a provozní řád skládky. Na místě provedli inspektoři předem ohlášenou kontrolu a zjistili, že na skládku jsou ukládány odpady, které tam být nesmějí.

,,Našli jsme například pneumatiky, sporáky, mikrovlnnou troubu i videorekordér. To jsou odpady, které podléhají povinnosti zpětného odběru a na skládku nepatří," uvedla Hana Kolářová, ředitelka Oblastního inspektorátu ČIŽP v Liberci.

Inspektoři dále zjistili, že stavební a demoliční odpady ukládané na skládku nebyly řádně evidovány a společnost Purum podala nepravdivé hlášení o produkci a nakládání s odpady. Provozovatel také nezajistil svah protierozní sítí zamezující úletům do okolí a odpady ani nepřekrýval, což bylo v rozporu s provozním řádem zařízení. ,,Navíc jsme zjistili, že do tělesa skládky bylo uloženo téměř šest tisíc tun dalšího nepovoleného materiálu, který byl směsí cihel, stavebních odpadů, různých sutí či pneumatik. Při stanovování výše pokuty jsme zohlednili především velké množství neoprávněně přijímaného odpadu a také to, že provozem skládky v rozporu s podmínkami zařízení mohlo dojít ke kontaminaci vod i hornin," dodala Kolářová.

Společnost se proti sankci uložené inspektory ČIŽP odvolala, Ministerstvo životního prostředí však pokutu po novém projednání potvrdilo.

pneumatik neměla společnost Purum s.r.o. provozující skládku komunálního odpadu v Osečné povoleno." style="color: rgb(172, 9, 0); font-family: "Trebuchet MS", Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif; font-size: 12px; text-align: justify;">Ukládání <a href=pneumatik neměla společnost Purum s.r.o. provozující skládku komunálního odpadu v Osečné povoleno." title="Ukládání pneumatik neměla společnost Purum s.r.o. provozující skládku komunálního odpadu v Osečné povoleno." style="border: none;" />

Elektroodpad nalezený na skládce komunálního odpadu společnosti Purum s.r.o. v Osečné na Liberecku, k jehož ukládání provozovatel neměl povolení.

Takto to vypadalo na skládce komunálního odpadu provozované společností Purum s.r.o. v Osečné na Liberecku.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí