zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V cementárně Prachovice by se mělo spalovat více odpadů

05.01.2018
Odpady
V cementárně Prachovice by se mělo spalovat více odpadů

Cementárna Cemex Prachovice by měla v budoucnu spalovat dvojnásobné množství alternativních paliv z odpadu. V současnosti jich ročně využívá zhruba 70.000 tun. Díky tomu by v kraji nemusela vzniknout žádná nová spalovna komunálního odpadu, řekl ČTK krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil (ČSSD).

"Pro zvýšení spalování odpadu víceméně postačí intenzivnější využívání současné technologie, bude se jen muset částečně dovybavit další technikou. Už dnes je kapacita zhruba na úrovni uvažované spalovny, po navýšení by byla větší, než je odpadů z celého kraje," uvedl Kroutil. Podle něj by se tím vyřešila likvidace odpadů, které již nelze vytřídit a materiálově využít, pro okresy Pardubice, Chrudim, Havlíčkův Brod, Hradec Králové a Kutná Hora.

Pro přípravu energetického využití odpadů společnost Cemex Prachovice převzala firmu EcoWasteEnergy, která zpracovává jak komunální, tak průmyslové odpady. Do dnešní podoby byla část cementárny, kde se palivo zpracovává, uvedena do provozu v dubnu 2012.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí