zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vsetín: EKIS ve městě - poradenství k úsporám energie

11.01.2018
Obec, město
Energie
Vsetín: EKIS ve městě - poradenství k úsporám energie

Energetické poradenské a informační středisko (EKIS) na Vsetíně, poskytuje pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR zdarma poradenství pro občany, podniky i drobné podnikatele v oblasti úspor energie a zlepšování životního prostředí. ,,Čtyři odborní poradci zájemcům zajistí bezplatné poradenství v oblasti zavádění energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie," připomíná starosta Jiří Růžička s tím, že město Vsetín se podílí na úhradě nákladů za poradenství.

Pracovníci EKIS poradí zájemcům o úsporu energií zejména v oblastech tepelných čerpadel, vytápění, využití odpadního tepla, zateplování budov, cen energií a účtování tepla, dotací, financování projektů, ale i dalších. ,,V současnosti je u majitelů rodinných domů, ale i bytových domů největší zájem v dotačním programu Nová Zelená úsporám o zateplení, obnovitelné zdroje, nízkoenergetické bydlení, fotovoltaické a solární systémy," vyjmenovává vedoucí EKIS Karel Zubek a zmiňuje i další dotační tituly: ,,Operační program životní prostředí, který je určen pro obce a města, nabízí možnosti úspory energií prostřednictvím zateplení, nízkoemisních zdrojů tepla či fotovoltaických systémů u veřejných budov."

Majitelé rodinných domů mohou zase využít dotačního programu Dešťovka, který umožňuje domácnostem úsporu pitné vody. Veřejné instituce a podnikatelé si v rámci programu EFEKT mohou zažádat o dotaci na veřejné osvětlení či obnovitelné zdroje a pro bytové domy je určen program IROP, v rámci nějž mohou získat finance na zateplení, obnovitelné zdroje, nízkoenergetické bydlení, fotovoltaické či solární systémy.

,,Pracovníci EKIS jsou připraveni pomoci žadatelům s probíhajícími dotačními programy, proto se v případě potřeby na ně obraťte a využijte jejich služeb," apeluje na fyzické osoby zástupce státní správy i podnikatele starosta Jiří Růžička.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí