zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 7 odstraňuje z ulic místa na kontejnery na tříděný odpad

11.01.2018
Obec, město
Odpady
Praha 7 odstraňuje z ulic místa na kontejnery na tříděný odpad

Radnice Prahy 7 začala odstraňovat z ulic takzvaná hnízda kontejnerů na tříděný odpad. Namísto nich umisťuje do jednotlivých domů popelnice. ČTK to řekl místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský (SZ). V nejbližší době by mělo stanoviště zmizet z Letohradské ulice. Z ulic ale nezmizí všechny kontejnery. Odstraněny budou pouze tam, kde o to projeví obyvatelé domů zájem a nehrozí, že by odpadky po změně nebylo kam vyhodit. V Praze ročně lidé vytřídí několik desítek tisíc tun odpadu.

"Na ulici se uvolní prostor, který je možné využít jako parkovací místo. Zmizí nepořádek a zlepší se vzhled ulic. A pokud mají lidé nádoby blíž, motivuje je to víc třídit odpad. Od Pražských služeb máme odezvu, že takto vytříděné suroviny jsou čistší a nemusí je tolik dotřizovat," řekl Mirovský. Systém, kdy jednotlivé domy dostanou nádoby zdarma, je podle místostarosty navíc levnější než budovat podzemní kontejnery.

Se změnou musí v dané lokalitě ale souhlasit obyvatelé domů, kterých se změna týká. "Například v Tusarově ulici se obyvatelé na naši výzvu neozvali, tak jsme stanoviště nerušili. Výhled totiž není zrušit všechna stanoviště, ale racionalizovat systém," řekl Mirovský.

Venkovní stanoviště už zmizela například v ulicích Muzejní, Strojnická nebo Gerstnerova. Letos mají být umístěny popelnice do devíti domů v Letohradské ulici, kde bude současné místo pro barevné nádoby zrušeno.

Pražané mohou třídit papír, sklo, plasty, tetra-packy a na některých místech rovněž plechovky. Za rok 2016 Pražané vytřídili 52.000 tun odpadu, z toho nejvíce papíru, a to 21.000 tun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí