zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Rwandě patrně přibylo ohrožených horských goril

13.01.2018
Příroda
Ve Rwandě patrně přibylo ohrožených horských goril

Ve Rwandě patrně v posledním desetiletí přibylo kriticky ohrožených horských goril. S odvoláním na místní experty o tom dnes informovala agentura Reuters. Zvířata známá z filmu Gorily v mlze hubili pytláci, války a ztráta přirozeného prostředí.

Výsledky sčítání goril zveřejní Kigali v březnu. Již teď se ale zdá, že se populace zvířat rozrostla, řekli odborníci při slavnostním rozšíření národního parku Volcanos. Ten je domovem významné části horských goril celého světa.

"Před sedmi lety jsme měli pouze sedm gorilích rodin. Dnes jich máme 20," prohlásil Clare Akamanzi, šéf úřadu zodpovědného za rozvoj a investice.

Rwanda se na gorily snaží nalákat turisty. Vláda ale loni dvojnásobně zdražila povolení k vyhlídkám, což podle průvodců a hoteliérů snížilo počet návštěvníků.

Horské gorily žijí ve vysoko položených oblastech Rwandy, Konga a Ugandy. Ve všech třech zemích se od roku 1989 odehrály různé boje.

Park Volcanos proslavil 30 let starý film Gorily v mlze se Sigourney Weaverovou v hlavní roli americké badatelky Dian Fosseyové. Ta strávila v oblasti studiem goril a jejich ochranou téměř dvacet let. Za obranu zvířat ve sporu s pytláky zřejmě zaplatila životem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí