zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kolín řeší nelegální jízdy terénních aut po vrcholu Na Vinici

14.01.2018
Doprava
Šlendryján
Kolín řeší nelegální jízdy terénních aut po vrcholu Na Vinici

Vedení Kolína řeší problém s černými jízdami terénních aut po vrcholu Na Vinici na okraji Kolína. Jde o bývalou skládku, která byla v 90. letech zapouzdřena a asanována. Nyní hrozí, že terénní auta protrhnou ochrannou fólii, která je zhruba 40 centimetrů pod povrchem. To by mohlo podle kolínského místostarosty Michaela Kašpara (Změna pro Kolín) znamenat velký ekologický problém.

Město se proto snaží zakázat vjezd aut na kopec všemi možnými způsoby. "My budeme dělat různá opatření, aby se to nestávalo. Jsou tam nelegálně, je tam zákaz vjezdu," řekl Kašpar. Na příjezdovou cestu byla podle něj instalována závora, neznámý pachatel ale vedle závory pokácel stromy, aby se dalo autem znovu projíždět.

Město nyní plánuje umístit kolem závory velké balvany, které nebude moci nikdo odstranit. "Přes ty by neměli projet. Zároveň budeme instalovat fotopasti, informační tabulky a na místo se více zaměří městská policie," uvedl Kašpar. Dodal, že ale není v silách strážníků kontrolovat místo 24 hodin denně.

Auta svými koly rozrývají povrch kopce někde až do hloubky několika desítek centimetrů. Přitom 40 centimetrů pod povrchem je krycí fólie, jejíž potržení by znamenalo velkou ekologickou hrozbu. Není jasné, jak by město v tomto případě postupovalo, radnice se tak problému snaží předejít znemožněním vjezdu aut na kopec.

Skládka byla na Vinici na ploše 48.000 metrů čtverečních do roku 1993. Sloužila pro komunální odpad z Kolína.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí