zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládka na Pelhřimovsku dál hoří. Firma už s provozem nepočítá

18.01.2018
Odpady
Šlendryján
Skládka na Pelhřimovsku dál hoří. Firma už s provozem nepočítá

U požáru skládky na okraji Nové Cerekve, která začala hořet 7. ledna, stále zasahuje osm velkoobjemových hasičských stříkaček, uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. Materiál, který neshořel, je vyvezený na poli. "Do měsíce ho odvezeme, pak zde ukončíme svůj provoz," řekl ČTK zástupce firmy Silva CZ Vladislav Šarudi.

Areál patří firmě Silva CZ, která pro společnost Kronospan zajišťuje nákup materiálu a logistiku. U Nové Cerekve měla na ploše 1,6 hektaru uskladněný rozdrcený dřevěný materiál původem z ČR. Podle Šarudi šlo především o palety a stavební dřevo. "Dřevotřískové drti bylo na hromadě jen do 10 procent," uvedl Šarudi. Podle něj byla většina materiálu před ohněm uchráněna a skončí ve výrobě.

Likvidace požáru si vyžádala nasazení profesionálních, dobrovolných i podnikových hasičů. Těžká technika rozhrnovala hromadu tak, aby se mohla voda dostat k centru požáru. Po několika dnech požáru byl zkontrolován stav ovzduší a vody v nedalekém potoce, která byla kontaminována. "Bylo to jen mírné znečištění vodou, která šla z požářiště do potoka," řekla Musilová. Zhoršení kvality ovzduší měření neprokázalo.

Podmínky skladování kontrolovala také Česká inspekce životního prostředí. Podle Jana Panského, ředitele oblastního inspektorátu z Havlíčkova Brodu, žádné pochybení firmy nezjistila.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí