zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cheb vybuduje naučnou stezku zaměřenou na geologické zajímavosti

27.01.2018
Ekologická dovolená, cestování
Geologie
Cheb vybuduje naučnou stezku zaměřenou na geologické zajímavosti

Cheb připravuje projekt Brána do nitra Země, který upozorní na geologické zajímavosti v okolí města. Vybuduje naučnou stezku od Kachního kamene až po bývalou vyhlídku Egerwarte. Na projektu spolupracuje s německým městem Fichtelberg, uvedl chebský místostarosta Michal Pospíšil (ODS).

Zatímco v Německu půjde především o sanaci místní štoly, v Chebu vznikne Goethův naučný lesopark. "Stavební část předpokládá náklady 7,7 milionu korun včetně DPH," uvedl Pospíšil. Na naučné stezce bude doplněn například mobiliář, řezy kamenů, vzniknou pergoly a podobně. Další náklady budou vynaloženy na takzvané měkké aktivity, workshopy, interaktivní informační tabule, propagační materiály nebo další úpravu lesoparku. Celkem by tak mělo jít o asi osm milionů korun.

Cílem chebské části projektu má být zvýšení atraktivity dnes spíše zanedbaného území, které bude nadále sloužit veřejnosti jako vycházková trasa. Partneři projektu připraví vzdělávací a zábavný prostor zaměřený na vybraná témata: geologie, vodstvo, zajímavostí z přírody a historie území. Do přípravy projektu se zapojilo i město Františkovy Lázně se svými atraktivními lokalitami, přírodní rezervací Soos a Komorní hůrkou.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí