zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové možnosti pro společensky odpovědný výzkum v oblasti nanotechnologií

26.01.2018
Firma
Technologie
Nové možnosti pro společensky odpovědný výzkum v oblasti nanotechnologií

Technologické centrum Akademie věd vydalo dne 15. ledna 2018 tiskovou zprávu o vzniku projektu GoNano, který se bude tři roky věnovat novým možnostech a projektům pro společensky odpovědný výzkum v oblasti nanotechnologií. Technologické centrum AV ČR je jedním z partnerů projektu.

Partneři projektu se sešli v Kopenhagenu 25.-27. října 2017 na zahajovací akci projektu GoNano. Projekt se bude snažit reflektovat společenské potřeby a obavy a zahrnovat je do vývoje konkrétních výrobků z nano-materiálů v pilotních tematických oblastech zdraví, energetika a potraviny. Procesy vývoje nano-výrobků ze zmíněných oblastí, do kterých se v celém jeho průběhu zapojí konkrétní firmy, výzkumníci, občanská společnost, politici i široká veřejnost, budou probíhat v České republice, Španělsku a Nizozemsku.

Výsledkem projektu bude jak návrh devíti nano-výrobků (z každé oblasti tři), tak i formulace doprovodných systémových doporučení a opatření, která budou podporovat společensky odpovědný výzkum a vývoj v oblasti nanotechnologií. Ambicí projektu je současně i to, aby se tyto pilotní procesy vývoje nano-výrobků, v rámci kterých budou zohledňovány postoje širokého spektra aktérů, staly inspirací pro budoucí společensky odpovědné inovace v oblasti technologií. Tedy inovace, které přímo reagují na potřeby, názory a hodnotové postoje široké veřejnosti.

KONTAKTNÍ ÚDAJE:

Webová stránka: gonano-project.eu
Twitter: @GoNano_EU

Facebook: https://www.facebook.com/pg/GoNanoEU/
Koordinátor projektu: Lise Bitsch, Danish Board of Technology Foundation

E-mail: lb@tekno.dk ? Mobil: +45 3113 3203
Kontakt v České republice: Lenka Hebáková, Technologické centrum AV ČR, Oddělení strategických studií (www.strast.cz)

E-mail: hebakova@tc.cz ? Tel.: +420 234 006 151
Pro zasílání novinek o aktivitách projektu se registrujte zde: gonano-project.eu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí