zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krkonošská Stezka korunami stromů spustí večerní prohlídky

11.02.2018
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Krkonošská Stezka korunami stromů spustí večerní prohlídky

Stezka korunami stromů Krkonoše na úpatí Černé hory v Janských Lázních na Trutnovsku od února zahájí večerní prohlídky. Průvodci budou pracovníci Správy Krkonošského národního parku. Akce potrvá do poloviny března. ČTK to dnes sdělila ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše Marie Jarkovská. První večerní prohlídka je naplánována na 7. února.

"Nevšední zážitek si budou moci užít návštěvníci každou středu v únoru v čase od 17:30 a v první polovině března od 18:30. Akce je koncipována tak, aby se mohla zúčastnit celá rodina. Chceme, aby návštěvníci zažili něco nového, neobvyklého," uvedla Jarkovská.

Při speciálních prohlídkách jsou připraveny pro návštěvníky také hry, při nichž si například vyzkouší, zda dokážou poznat lesní živočichy podle zvuků nebo očí. "Při výstupu na vyhlídkovou věž si poslechnou také zajímavé vyprávění o Krakonošovi. Prohlídky mají omezenou kapacitu a je třeba se přihlásit prostřednictvím e-mailu: info@stezkakrkonose.cz," uvedla Jarkovská. Termíny prohlídek jsou 7., 14., 21., 28. února a 7. a 14. března.

Stezka měří 1300 metrů, vede 23 metrů nad terénem a ve dvou třetinách je vyhlídková věž vysoká 45 metrů. Celá stavba je bezbariérová a má několik adrenalinových sekcí. Její součástí je například suchý tobogan vedoucí vnitřkem vyhlídkové věže.

Stezka je v provozu od 2. července 2017 a do konce roku jí prošlo více než 220.000 turistů. Podle vedení atrakce zhruba 50 procent návštěvníků byly rodiny s dětmi, cizinci mezi návštěvníky tvořili zhruba jednu třetinu, vedli Poláci a Němci.

Tomáš Kučera

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí