zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odpadové taxi odvezlo za měsíc z Č. Budějovic 167 tun odpadu

30.01.2018
Obec, město
Odpady
Odpadové taxi odvezlo za měsíc z Č. Budějovic 167 tun odpadu

Speciální odpadové taxi, které fungovalo od půlky prosince do poloviny ledna v Českých Budějovicích, odvezlo za měsíc od domů ve městě 167 tun materiálu. Tuto službu magistrát obyvatelům nabídl, aby se v období Vánoc nehromadil v ulicích odpad. V minulosti právě na přelomu ledna a prosince vznikaly v okolí kontejnerů černé skládky, proto město před několika lety začalo poskytovat tuto službu. ČTK to řekl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD).

"Do terénu vyjížděly jeden až dva popelářské vozy a valníkové vozidlo. Vždy záleželo na aktuální potřebě," uvedl. Úklidová trasa odpadového taxi vedla ráno z centra města směrem na okrajové periferie. "V odpoledních hodinách byla vozidla operativně vysílána na základě požadavků dispečera společnosti FCC, městské policie, magistrátu a občanů města," dodal.

Za standardní svoz odpadu platí obyvatelé Českých Budějovic ročně 680 korun. Městu to tak přinese výnos přibližně 55 milionů korun. Magistrát přesto musí za svoz odpadu ještě doplácet. Služba odpadového taxi byla pro obyvatele zdarma.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí