zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EU: Panevropský termální atlas s energetickým plánováním

08.02.2018
Energie
Vytápění, zateplení
EU: Panevropský termální atlas s energetickým plánováním

Výzkumný projekt financovaný Evropskou unií, Heat Roadmap Europe (HRE), přidal do svého nástroje energetického plánování nové hlavní funkce. Panevropský termální atlas (PETA4) hodnotí poptávku, efektivitu a nabídku vytápění a chlazení v celé Evropě. Podporuje města a průmysl v jejich úsilí v dekarbonizaci odvětví vytápění a chlazení.

Bezplatná interaktivní online mapa poskytuje vizuální a technické údaje o místě a rozsahu soustav vytápění a chlazení. Nejnovější verze, PETA4.2, umožňuje vyhledávat konkrétní místo, poté vybrat a kombinovat až deset druhů operativních vrstev informací. Jednotlivé operativní vrstvy vytvářejí detailní obraz o tom, kde by mohly být zavedeny topné sítě a nízkouhlíková řešení. Dále řeší ekonomickou životaschopnost topných sítí a to, jak by mohly nové sítě pokrývat aktuální poptávku po vytápění a chlazení.

Tento nástroj může posloužit jako základ pro evropské vlády, podniky, konzultanty, akademické pracovníky a projektanty, aby mohli rozhodnout o investicích do opatření na zvýšení energetické účinnosti a využívání nevyužitých alternativních zdrojů energie pro vytápění a chlazení.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí