zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 10: Více sběrových nádob na kovy a elektroodpady

16.02.2018
Recyklace
Zpětný odběr
Praha 10: Více sběrových nádob na kovy a elektroodpady

Možnost odděleného sběru kovových odpadů v rámci stanovišť nádob na tříděný odpad probíhá v Praze 10 od srpna loňského roku. K původním patnácti nádobám přibylo na přelomu února a března dalších 14 nádob, kde lze kovové odpady vhazovat.

Pro umístění byly zohledněny i návrhy, které došly od obyvatel MČ. Nádoba na kovy má šedou barvu a je popsána vysvětlivkami, co lze do ní vkládat. Jedná se o nápojové plechovky, konzervy od potravin, zvířecí konzervy, tuby, uzávěry a víčka od nápojů, jogurtů atd. Naopak do nádob nepatří stlačené kovové nádoby od kosmetiky a jiných sprejů, kovové obaly od barev, benzínu, motorových olejů atd. (tyto lze předávat ve sběrných dvorech).

Přibyly také nádoby na drobná elektrozařízení, a to na osmi nových stanovištích tříděného sběru. Celkem je možné pro odložení drobných domácích elektrospotřebičů využít 29 kontejnerů. Ty mají červenou barvu a kromě vyřazeného elektra (typu radiopřijímačů, CD přehrávačů, ale také výpočetní techniky včetně příslušných komponentů, jako jsou myši nebo klávesnice, telefonní přístroje (klasické i mobilní), kalkulačky, herní zařízení apod.) lze do integrovaného boxu na nádobě vkládat i baterie a monočlánky.

Soupis stanovišť s nádobou na elektro je na stránkách MČ.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí