zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha chce vykoupit pozemky přírodní památky Baba

18.02.2018
Obec, město
Chráněná území
Praha chce vykoupit pozemky přírodní památky Baba

Praha plánuje vykoupit pozemky v oblasti chráněné přírodní památky Baba a jejím ochranném pásmu. Za dva pozemky v Dejvicích o celkové rozloze 5,6 hektaru město zaplatí 35,85 milionu korun. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili radní hlavního města. Odkup pozemků ještě musí potvrdit zastupitelstvo.

Pozemky nejsou určené k zastavění, pouze na malé části by bylo možné postavit zahradní restauraci, hvězdárnu nebo rozhlednu. Získáním pozemků vznikne souvislý pás ve vlastnictví města, což může do budoucna usnadnit městu rozhodování o nakládání s těmito pozemky.

Pozemky jsou na jihovýchodním svahu pod ulicí Nad Paťankou. Leží na území přírodního parku Šárka - Lysolaje a jsou součástí zeleného pásu lemujícího kolonii Baba. Přibližně polovinu plochy na severní straně tvoří část evropsky významné lokality Natura 2000 - Kaňon Vltavy u Sedlce.

V přírodní památce Baba rostou chráněné a botanicky významné druhy rostlin, jsou jimi například tařice skalní, dvojštítek hladkoplodý nebo bělozářka liliovitá. Ve strmých a skalnatých svazích památky žije velké množství různých druhů hmyzu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí