zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Žatci opět budou sběrové soboty,pomáhají bránit černým skládkám

17.02.2018
Obec, město
Odpady
V Žatci opět budou sběrové soboty,pomáhají bránit černým skládkám

V Žatci budou i v letošním roce pokračovat takzvané sběrové soboty. Čtyři soboty v roce mají obyvatelé Žatce možnost odkládat odpad do kontejnerů přistavených v blízkosti svého bydliště. V roce 2017 se v rámci sběrových sobot odvezlo 279,5 tun směsného komunálního odpadu a přes 24 tun objemného odpadu, informoval dnes v tiskové zprávě mluvčí žatecké radnice Tomáš Kassal.

"Sběrové soboty mají význam hlavně v tom, že občané se mají možnost zbavit především 'kusového' odpadu, který často odkládají ke kontejnerovým stáním, čímž se zbytečně průběžně navyšují náklady na likvidaci. Má to mít i výchovný charakter, kdy se snažíme tímto způsobem trochu eliminovat vznik černých skládek," uvedla Martina Donínová z žateckého městského úřadu. Obyvatelé Žatce zároveň například staré skříňky nebo nefunkční elektrozařízení nemusejí odvážet do sběrného dvora.

Zkušenosti minulých let podle Kassala ukazují, že nejvíce vytížený je vždy první termín sběrové soboty, který je na jaře, a třetí termín po letních prázdninách. Kontejnery nechává město přistavit jak přímo v Žatci, tak i jeho místních částech. Letos přibude jedno nové místo, kde bude kontejner přistavený. "Na opakované žádosti občanů přibude navíc stanoviště velkokapacitního kontejneru ve Svatováclavské ulici. Další žádost ze strany občanů v Kadaňské ulici jsme museli zamítnout z důvodu nevhodného umístění kontejneru s ohledem na narušení běžné dopravy na komunikaci," doplnila Světlana Janegová Tököliová, která má na žatecké radnici na starosti odpady.

Trasy a jednotlivá místa, kde jsou velkoobjemové kontejnery přistavené, najdou lidé vytištěné v infocentru žatecké radnice nebo jsou ke stažení na internetových stránkách města v záložce odpadové hospodářství.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí