zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha vytvoří 59 míst pro dobíjecí stanice pro elektromobily

21.02.2018
Obec, město
Ekologická auta
Praha vytvoří 59 míst pro dobíjecí stanice pro elektromobily

Do roku 2019 Praha vybuduje 59 nových míst pro nabíjecí stanice pro elektromobily. Z nich 50 bude rychlonabíjecích, ostatní budou středně rychlé. V první vlně jich město vytvoří osm, za které zaplatí 1,8 milionu korun bez DPH. ČTK o tom informoval Operátor ICT. V hlavním městě jsou nabíjecí stanice pro elektromobily zhruba na 100 místech.

Rychlonabíjecí stanice budou v ulicích se silným provozem. "Tyto stanice, kde vozidla nabijete v řádu desítek minut, jsou vhodné do lokalit s vysokou četností návštěv, jako jsou například nemocnice, úřady, hlavní tahy," uvedl ředitel divize Smart Prague Operátora ICT Vladimír Zadina. Stanice s pomalejším nabíjením budou na záchytných parkovištích, kde lidé parkují déle.

Pražští radní dnes schválili záměr vypsat veřejnou zakázku na výstavbu osmi nabíjecích bodů. Čtyři rychlonabíjecí budou v blízkosti Vinohradské nemocnice, ve Vršovicích, v Řepích a na Chodově, čtyři středně rychlé nabíjecí stanice budou na záchytných parkovištích na Černém Mostě, Rajské zahradě, Ládví a v Letňanech.

Praha buduje infrastrukturu přípojných bodů, které má ve svém majetku. Následně bude místa pronajímat provozovatelům, kteří na místa dají nabíjecí stanice. Podle odhadů se v České republice v roce 2020 prodá ročně 7000 elektromobilů. V současné době jich v Česku jezdí 1000.

Vedení hlavního města se snaží v poslední době podporovat elektromobilitu. Zastupitelé také loni v červnu schválili přidělení 950.000 korun radnici druhé městské části na vybudování tří dobíjecích stanic pro elektromobily. Část svého vozového parku chce vyměnit za elektromobily dopravní podnik, který Praha vlastní.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí