zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti z pražských školek nahlédnou do tajuplného světa netopýrů

13.03.2018
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Děti z pražských školek nahlédnou do tajuplného světa netopýrů

Ve čtvrtek 15. března 2018 se v Praze uskuteční instruktážní seminář k výukovému programu "Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů", připravenému kolektivem autorů z České společnosti pro ochranu netopýrů. Učitelé mateřských škol a lektoři ekocenter se tak podrobně seznámí se vzdělávacím materiálem, který dětem ve věku 3 -- 7 let představuje zajímavý život létajících savců.


"Dnes jsou nejrůznější výukové programy stále častěji využívány i pro práci s předškolními dětmi. Proto jsme téma netopýrů a jejich ochrany zpracovali atraktivní formou v materiálu určeném právě nejmenším dětem. Prostřednictvím instruktážního semináře pro učitele se nyní snažíme výukový program distribuovat do pražských mateřských škol a ekocenter. Po absolvování semináře získá každý účastník kompletní výukový balíček," říká Eva Cepáková, koordinátorka projektu.

"Vzdělávací program "Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů" tvoří balíček s metodikou, obrázky a dalšími pomůckami. Děti se nenásilnou a hravou formou seznamují se způsobem života letounů díky pohádkové postavě netopýřice Lucky, která provází celým programem," doplňuje hlavní autorka programu Lenka Bartoničková.

Instruktážní seminář je realizován v rámci projektu finančně podpořeného Hlavním městem Prahou.

Podrobnější informace o všech nabízených programech, přednáškách, exkurzích a instruktážní! ch seminářích s tématikou netopýrů najdou zájemci na webových stránkách www.ceson.org (v sekci Programy pro školy).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí