zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mělník zavádí svoz bioodpadu,lidé dostanou jednu popelnici zdarma

19.03.2018
Obec, město
Odpady
Bioodpady
Mělník zavádí svoz bioodpadu,lidé dostanou jednu popelnici zdarma

Mělník od začátku května začne nabízet obyvatelům svoz bioodpadu. Zájemci, kteří mají v Mělníku zahrady, mohou požádat o bezplatnou zápůjčku popelnice. Bioodpad se bude svážet každých 14 dní, město se o náklady rozdělí s firmou, která bude odpad svážet. Radnice za tuto službu zaplatí zhruba 500.000 korun. ČTK to dnes řekl starosta Ctirad Mikeš (Mé město).

O popelnici na bioodpad budou moci lidé žádat již od poloviny dubna. První budou mít zdarma, pokud budou mít zájem o další, budou si ji muset zaplatit. Dosud měli lidé pouze možnost odvézt bioodpad do sběrného dvora. Mělník plánuje zakoupit zhruba 2000 nádob.

Město si od zavedení svozu bioodpadu slibuje snížení množství komunálního odpadu. Snížením množství komunálního odpadu podle města klesnou náklady na jeho zpracování, tyto peníze pak budou použity právě na službu svozu bioodpadu. Městu s náklady nepomáhá žádná dotace.

Lidé na sídlištích popelnice na bioodpad k dispozici mít nebudou. "Zůstane v tom velké množství kuchyňského odpadu, který se musí dále sanovat. Občan navíc není úplně disciplinovaný, takže v nádobách může skončit cokoliv. Na sídlištích se to nedá smysluplně udělat," řekl Mikeš.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí