zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Versace a Furla přestanou používat pravé kožešiny

17.03.2018
Příroda
Versace a Furla přestanou používat pravé kožešiny

Italský módní dům Versace a výrobce kabelek a dalších doplňků Furla přestanou používat ve svých kolekcích pravé kožešiny. Připojují se tak rostoucí řadě luxusních značek, mezi nimiž jsou i firmy Gucci, Armani, Calvin Klein či Hugo Boss, které se rozhodly od používání kožešin ustoupit.

Organizace Humane Society International (HSI), která vede kampaň proti prodeji pravých kožešin, krok módního domu Versace přivítala. "Versace je nesmírně vlivná luxusní značka, která symbolizuje půvab a přepych," podotkla HSI.

Organizace citovala rozhovor Donatelly Versace s časopisem 1843. "Kožešiny? S tím jsem skončila. Nechci, aby se kvůli módě zabíjela zvířata. Nepřipadá mi to správné," prohlásila žena, která se po tragické smrti svého bratra Gianniho Versaceho (roku 1997 byl zavražděn v Miami) stala uměleckou ředitelkou módního impéria.

Módní dům Versace neupřesnil, kdy pravé kožešiny z jeho kolekcí zmizí. Vzhledem k tomu, s jakým předstihem jsou tyto kolekce vytvářeny, to ale nebude dříve než v nadcházející zimní sezoně, napsala agentura AP.

Módní domy z celého světa se vzdávají pravých kožešin nejen pod tlakem ochránců zvířat, ale také v reakci na názory mladších zákazníků, kteří stále ve větší míře vyžadují oblečení, jehož produkce má co nejmenší dopady na životní prostředí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí