zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zájem o lesnictví u mladých lidí v Praze roste

22.03.2018
Ekologické vzdělání a výchova
Les
Zájem o lesnictví u mladých lidí v Praze roste

Ve dnech 15. a 16. března se v regionálním kole soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) utkalo 40 tříčlenných družstev z Prahy a Středočeského kraje. Družstva soutěžila o hodnotné ceny a o postup do národního kola soutěže. Cílem této soutěže, která je určena mládeži od 13 do 19 let, je zlepšit povědomí o významu lesů a lesnictví. Regionální kolo v Praze bylo podpořeno Hlavním městem Prahou.

"Popularita pražského regionálního kola každoročně narůstá. Letošního již osmého ročníku se zúčastnilo 120 žáků a studentů základních a středních škol z Prahy a Středočeského kraje. Podmínky soutěže vyžadují širokou teoretickou, ale také praktickou znalost lesnictví a přírody obecně. Soutěžící píší písemný test a pokračují poznáváním přírodnin," uvedl za odborného garanta soutěže a organizátora regionálního kola děkan Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze prof. Marek Turčáni.

Slavností vyhlášení vítězů proběhlo v novém Dřevařském pavilonu Fakulty lesnické a dřevařské. V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo z Gymnázia Budějovická ve složení Eliška Zlatníková, Ondřej Škrna a Kateřina Havránková. V kategorii starších žáků získalo prvenství družstvo z Gymnázia Botičská ve složení Adéla Vítková, Tadeáš Ryšan a Jan Kapr.

Vítězným družstvům gratulujeme k postupu do národního kola, které se uskuteční 14. - 15. června v Kostelci nad Černými lesy.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí